HAKKINDA


Tuncay Bozkurt 1974 yılında Ankara’da dünyaya geldi. İlk-Orta-Lise öğrenimini Isparta’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi. Meslek hayatına İzmir Barosu’na bağlı olarak Karşıyaka’da serbest avukatlık yaparak devam etmektedir. Genç yaşta siyasetle ilgilenmeye başlayan ve eğitimin önemine inanan Bozkurt ayrıca Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur.

Topluma hizmet etmeyi kendisine görev edinen Bozkurt, 2002 yılında Ak Parti’ye üye olarak aktif siyasete başladı. 2003 Mayıs'ında gerçekleştirilen Karşıyaka Birinci İlçe Kongresinde İlçe Yönetimi’ne seçildi ve Seçim İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2004 Yerel Seçimleri'nde Karşıyaka Belediye Meclisi Üyeliği’ne aday oldu. Bu süreçte İlçe Seçim Kurulu üyeliği ve Ak Parti Karşıyaka SKM Başkan Yardımcılığı görevini yerine getirdi. Seçimlerde Karşıyaka Belediyesi Meclis Üyesi seçildi ve 2004-2009 tarihleri arasında Karşıyaka Belediyesi’nde çeşitli ihtisas komisyonlarında çalışmalarda bulundu. 2006 yılı Mayıs ayındaki İzmir İl İkinci Olağan Kongresinde Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. 2010 yılı Ocak ayında Genel Merkezin takdiri ile Karşıyaka İlçe Başkanlığı’na atandı ve 2010 yılı Halk Oylaması ve 2011 yılı Genel Seçimlerini de kapsayan bu süreçte ilçe başkanlığı görevini iki yıl süresince özveriyle yerine getirdi. Bilgi ve tecrübe birikimini, millete olan hizmet aşkını milletvekili olarak topluma yansıtmak isteyen Bozkurt, 25. ve 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'nde Ak Parti İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldu.

Bireyleri ortak idealler çevresinde bir araya getiren Sivil Toplum Örgütlerinin hizmet üretmede etkin bir rol oynadığını düşünen Tuncay Bozkurt çeşitli STK’larında üyeliklerini ve görevlerini sürdürmektedir. 2012-2013 yılları arasında Yönetim Kurulu ve halen Sicil Kurulu üyeliğini yaptığı Karşıyaka Spor Kulübü Derneği, BESİAD (Bostanlı Esnaf Sanayici ve İşadamları Derneği), KASİAD (Karşıyaka Sanayici ve İşadamları Derneği), Karşıyaka Birliği Derneği, Karşıyaka İlçesi İnsan Hakları Kurulu üyesidir. Ayrıca, gündeme ilişkin görüşlerini yazıya dökerek okuyucuları ile paylaşmaktadır.

Tuncay Bozkurt, evli ve bir kız babasıdır.